Share
 

 What if I fall? Oh but darling, what if you fly?

Go down 
AutorWiadomość
Aenessa Velaryon
Aenessa Velaryon
Wiek postaci : 21 dni imienia
Stanowisko : Czarna owca Velaryonów
Miejsce przebywania : Driftmark
https://ucztadlawron.forumpolish.com/t438-aenessa-velaryonhttps://ucztadlawron.forumpolish.com/t526-aenessa-velaryon#807https://ucztadlawron.forumpolish.com/t440-what-if-i-fall-oh-but-darling-what-if-you-flyhttps://ucztadlawron.forumpolish.com/t691-korespondencja-aenessy-velaryon

What if I fall? Oh but darling, what if you fly? Empty
Temat: What if I fall? Oh but darling, what if you fly?   What if I fall? Oh but darling, what if you fly? EmptyCzw 12 Gru - 19:45



Aenessa Velaryon


Daeron I Targaryen
Król ◆ Kochanek ◆ Miłość życia

I think perhaps I will always hold a candle for you – even until it burns my hand. And when the light has long since gone …. I will be there in the darkness holding what remains, quite simply because I cannot let go.

Jeśli jest jedna rzecz na tym świecie, której jestem pewna, to miłość między nami. Trudno było uwierzyć w szczęście, jakim obdarzyli nas Bogowie, splatając nasze losy w tak sprzyjających okolicznościach. Znałeś mnie doskonale, widziałeś co kryło się pod fasadą dobrze wychowanej damy, a buchający w mej duszy ogień nie był w stanie Cię zrazić - byłeś przecież smokiem. Może właśnie dlatego wydawałeś mi się niezniszczalny, nawet wtedy gdy rozluźniałam nad ranem uścisk mych ramion i pocałunkiem żegnałam przed wyjazdem do Dorne. Teraz pozostała mi po Tobie jedynie niewielka cząstka rosnąca pod mym sercem, karmazynowe jajo pokryte łuskami i pragnienie, by winni zbrodni zapłacili za wyrządzone krzywdy.

Baela Targaryen
Matka ◆ Nauczycielka ◆ Niedościgniony wzór

My mother told me I had an everchanging soul, no moral compass pointing due north, no fixed personality; just an inner indecisiveness that was as wide and as wavering as the ocean or a forest fire.

Matko, stanowisz dla mnie niedościgniony wzór i ideał, do którego aspiruję. Lepiej niż ktokolwiek inny rozumiałaś mnie w czasach dziecięcych. Nie tylko przymykałaś oko na mój brak ogłady, ale zachęcałaś do realizowania własnych pasji czy to typowo dziewczęcych, czy mniej odpowiednich dla mej płci. Jednocześnie zdawałaś się mieć wielkie plany i ambicje, w których odgrywałam ważną rolę. Kiedyś był to dla mnie powód do dumy i dowód Twojej miłości, a ja czułam się w obowiązku przynieść rodzinie chlubę względnym posłuszeństwem. Teraz jednak na szali leży nie tylko moje własne życie, ale też to należące do mojego dziecka. Sama zrobiłabyś wszystko dla własnych potomków nie dziw się więc, że sama jestem gotowa uczynić podobnie, nawet jeśli oznacza to wystąpienie przeciw Twej woli.


Alyn Velaryon
ojciec ◆ wieczny nieobecny

There’s nothing worse than a man that can be everything to everybody else, except a father to his very own child. His absence leaves an empty hole, making them look for something to fill it with - another men's attention.

Wiele jest twarzy z mego dzieciństwa, które pozostają wyraźnie zawarte w mej pamięci, mimo upływu lat. Twoja do nich nie należy. Raz po raz znikałeś, nieraz na całe miesiące, a o twym istnieniu przypominały wówczas pojedyncze listy i całkiem częste kąśliwe uwagi mej matki. Jej frustracja odbijała się na naszych relacjach, każde negatywne słowo z jej ust zwiększać zdawało się dystans nas dzielący. Dopiero mój własny dłuższy wyjazd z domu pozwolił mi nieco lepiej Cię zrozumieć, gdy odkryłam, że świat nie kończy się na Driftmarku i jego mieszkańcach. Nieco więcej listów zaczęło między nami krążyć, nieco więcej słów ujrzało w końcu światło dzienne. Nic z tego nie miało ostatecznie znaczenia, gdy jedyne co zdawałam się Ci przynieść, to rozczarowanie. Nie szkodzi ojcze. Już dawno przestałam szukać Twej aprobaty, odnajdując jej odpowiednik w zupełnie innym miejscu.


Rhiannon Stark
znajoma z królewskiego dworu

Perhaps it's impossible to wear an identity without becoming what you pretend to be.

Nie wiem z czym miała styczność wpierw - mą własną ujmującą osobą, czy może o wiele mniej przyjemnymi plotkami. Lepiej odnajdywałam się z łukiem w dłoni, niż igłą, a alkowa królewska była mi równie znana, co moja własna. Mimo wszystko pozostałyśmy we właściwych dobrze urodzonym damom kontaktach, zadowalając się grzecznymi rozmowami w czasie towarzyskich spotkań. Nie wiąże nas wielka sympatia, ani antypatia, ale z pewnością Twój los nie pozostaje mi zupełnie obojętny.

Shaena Targaryen
Królowa ◆ Przyjaciółka ◆ Sojuszniczka

I wanted to be one of those people who have streaks to maintain, who scorch the ground with their intensity. But for now, at least I knew such people, and they needed me, just like comets need tails.

Właśnie dla Twej osoby przybyłam do Królewskiej Przystani, by służyć ci jako dwórka, a z czasem stać się również przyjaciółką od serca. W gnieździe żmij jakie stanowiła stolica byłyśmy smokami, stającymi ramię w ramię w obliczu fałszu i intryg. Były chwile, gdy Ci zazdrościłam - że mogłaś znać Daerona znacznie dłużej niż ja, oglądać na przestrzeni lat jak stawał się mężczyzną, którego pokochałam. Zdarzały się też momenty współczucia, gdy złota klatka okazywała się zbyt ciasna, a dłonie pana męża uparcie pozostawały z daleka od Twego ciała. Uczyniłaś opuszczenie dworu królewskiego trudniejszym, nawet jeśli wymieniane listy ukoiły nieco tęsknotę. Czułam się zobowiązana by w jednym z nich wspomnieć o dziecku Twego brata, które noszę pod sercem, znajdując w Tobie ogromne pokłady wsparcia, które znacznie ułatwiają mi ten trudny czas.

Sivena Redwyne
Dwórka królowej ◆ Przyjaciółka ◆ Sojuszniczka

I think if I've learned anything about friendship, it's to hang in, stay connected, fight for them, and let them fight for you

Nasz drogi splotły się ze sobą zupełnie przypadkiem, gdy obie zostałyśmy obdarzone zaszczytnym tytułem damy dworu dla najstarszej z sióstr ówczesnego władcy. Wcisnięto nas w ciasne ramy tego, co wypada robić dobrze urodzonym dziewczętom - nie być zbyt mądrymi, wygadanymi, silnymi. Świat oferował jednak zbyt wiele, byśmy mogły odmówić sobie sięgnięcia po jego dary i przejść przez życie ze spuszczonym wzrokiem. Szłyśmy więc ramię w ramię, a z czasem zaczęłam o Tobie myśleć jako o jednej z najbliższych mi w życiu osób i przyjaciółce, na którą mogła liczyć niezależnie od okoliczności.  Te ostatnimi czasy okazały się wyjątkowo niesprzyjające, ale mimo wszystko pozostajemy w stałym kontakcie, a listy od Ciebie stanowią jedną z najmilszych mi rzeczy w ostatnich księżycach.

Haerys Targaryen
Królewna ◆ Wieczna niewiadoma

Eyes and ears are not the problem... It is rage that blinds and deafens us. Or fear. Envy, mistrust. The world contracts, gets all out of joint when you are angry or afraid.

Początki naszej znajomości nie należały do łatwych, a kolejne księżyce sprawiały, że zaczynałam wątpić w możliwość stworzenia między nami choćby nici porozumienia. Właśnie tak przecież bywało, gdy dwóm kobietom zależało na jednym mężczyźnie, a on wcale nie planował ułatwić im życia wybierając jedynie jedną z nich. Mimo to starałam się znosić złośliwości, wiedząc, że jesteś Daeronowi bliska, a noszone nazwisko dawało Ci przewagę. Dopiero czas pozwolił na względne ustabilizowanie sytuacji, akceptację takiej a nie innej dynamiki, a wraz ze śmiercią króla - wsparcie w trudnych chwilach. Mimo to boję się, tak. Obawiam Twej ognistej natury, nieprzewidywalności i chęci wyrządzenia krzywdy. Nie mnie, ten etap już raczej za nami, ale dziecku, które mam wydać na świat. A na to nie mogę pozwolić.

Powrót do góry Go down
 
What if I fall? Oh but darling, what if you fly?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uczta dla Wron :: Relacje-
Skocz do: